Sea Life Scheveningen wordt op dinsdag 14 juli heropend na een uitgebreide verbouwing. De bekende attractie wordt al ruim een jaar gerenoveerd en moest in september vorig jaar daarvoor tijdelijk de deuren sluiten. De dieren werden in die periode elders gehuisvest, onder meer bij andere Sea Life-locaties en dierentuinen.
In de maanden voor de verbouwing kwamen alarmerende berichten naar buiten over de slechte bouwkundige staat van de attractie. Medewerkers wezen op ernstige gebreken zoals zwarte schimmel, instortingsgevaar van platforms en gevaarlijke elektrische kabels boven het water. Volgens het personeel waren de werkomstandigheden onacceptabel en werden noodzakelijke renovaties steeds uitgesteld, ondanks waarschuwingen van de arbeidsinspectie.
De gemeente Den Haag voerde daarop intensieve gesprekken met Sea Life. "Uit deze gesprekken bleek dat Sea Life de algehele toestand (en dus ook veiligheid) scherp in de gaten hield en daar waar hen gebleken was dat het nodig was tevens maatregelen heeft genomen", liet het college van burgemeester en wethouders weten. "De Haagse Pandbrigade heeft een bezoek gebracht aan Sea Life en het pand geïnspecteerd. Hierbij zijn geen gevaarlijke situaties aangetroffen."